Ahoj!

Ráda bych Vám přiblížila, kdo jsme a proč jsme vytvořili dětskou skupinu Montessori Slaný a Montessori Slaný II. a mluvíme o ní jako o jesličkách.

Jmenuji se Lucie a jako maminka dvou dětí vím, jak je těžké skloubit práci a rodinný život s dětmi (nejen) do 4 let. Nově vzniklé jesličky ve Slaném jsem spolu s kolegy vybudovala právě pro ty rodiče, kteří se musejí z ekonomických důvodů vrátit brzy po narození dítěte do práce, nebo se chtějí realizovat, podnikají či potřebují mít čas pro sebe.   

Prostředí a fungování jesliček je vybudované podle principů Dr. Marie Montessori, která je mi dlouhá léta velikou inspirací. I když je pro vás třeba oblast Montessori nová, nemusíte se ničeho bát! Děti se pohybují v harmonickém a laskavém prostředí. Připraveném přesně pro ně. Učí se věcí od jednoduchého ke složitému. Tento princip se uplatňuje v posloupnosti ukázek v Montessori jesličkách. Nejprve jsou dětem představovány základní koncepty, myšlenky a to v jejich nejjednodušší formě. Jak se děti rozvíjí a rostou, jsou schopnější a schopnější hledat propojení a souvislosti, a jsou jim představovány složitější a komplexnější ukázky i informace.

Moc ráda bych tu s vámi sdílela jeden citát „Ať už jsem dítě nebo dospělý, každým dnem hned jak otevřu oči, rozumím tomu, že potřebuji navázat kontakt se světem a vydat se za novým poznáním. Je třeba vstát, umýt se, nasnídat, obléci, nazout si boty, zavázat tkaničky. Učím se ovládat své tělo, jeho „hrubé“ i jemné pohyby. Potřebuji mít praktické dovednosti a schopnosti, které mi pomohou v sebeobsluze a nezávislosti. Zdokonaluji se a žiji svůj praktický život.  Takhle jednoduché to podle mě je. Není nutné hledat v Montessori složitosti. Budu moc ráda, když se nebudete bát nás oslovit, navštívit a informovat se, jak to u nás chodí. I když je pro vás oblast Montessori cizí. Třeba zjistíte, že je to pro vás přirozená cesta stejně jako pro mě, jen pro to nemáte pojmenování. 

Budu se na každého z vás moc těšit!

 S přáním krásného dne,

 Lucie Paurová

 

Jak to u nás vypadá?

Přirozené, harmonické a láskyplné prostředí. Tři pilíře, na kterých si dáváme záležet. Děti jsou velice citlivé a vnímavé na energie v prostředí a energii lidí. Dáváme si proto záležet na každém detailu a pravidelně harmonizujeme prostředí i sebe. 

Naši průvodci

seznamte se!

Lucie

ředitelka

dsmontessorislany@seznam.cz

+420 734 833 746

Aneta

pečující osoba a sociální pracovnice

Petra

pečující osoba

Markéta

Pečující osoba